Beret wojskowy bordowy – jeden z podstawowych elementów wyposażenia żołnierza

5
(1)

Nie ma wątpliwości co do tego, że beret wojskowy bordowy to jeden z najważniejszych elementów ubioru żołnierzy Wojska Polskiego. Tego typu elementy pojawiły się w naszym kraju w 1919 roku i od tego czasu pozostały jako niezbędne wyposażenie żołnierzy. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam najważniejsze informacje na temat tych produktów. Zapraszamy do lektury!

Beret wojskowy bordowy – co warto o nim wiedzieć?

Beret wojskowy bordowy to produkt, na którym umieszcza się orła – symbol naszego kraju. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, które sprawiają że jest niezwykle trwały. Wspomniany wyżej orzełek, to element który najczęściej jest haftowany.

Historia beretów w Wojsku Polskim

Tak jak wspominaliśmy już we wstępie tego wpisu – pierwsze berety w naszym wojsku pojawiły się w roku 1919. To właśnie wtedy do Polski przybyła Błękitna Armia generała Józefa Hallera. Żołnierze 1 Pułku czołgów nosili oryginalne berety w kolorze czarnym. W tym roku postanowiono wprowadzić je do obowiązkowego umundurowania jako znak broni pancernej. W latach 30 zaproponowano wprowadzić beret Khaki jako polowe nakrycie głowy – do tamtej pory stosowano furażerki, lecz finalnie pojawiły się rogatywki. Aktualnie do obowiązkowego umundurowania naszych żołnierzy należy między innymi beret wojskowy bordowy. Wygląda on elegancko i ładnie pasuje do pozostałej odzieży, jaką przywdziewają żołnierze Wojska Polskiego.

beret wojskowy bordowy

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!