Buty do piłki nożnej – jak wybrać najlepsze?

0
(0)

Produkty jakimi są buty do piłki nożnej występują na sklepowych półkach w różnych wersjach. Jak wybrać najlepsze obuwie tego typu? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na ten temat.

Najpopularniejsze buty do piłki nożnej

Buty do piłki nożnej można podzielić na 4 podstawowe kategorie:

  • Halówki – są to buty dedykowane do gry na hali. Sprawdzą się one także podczas meczów rozgrywanych na asfaltowym boisku. Cechuje je gumowa podeszwa, która ma za zadanie zapewniać doskonałą przyczepność.
  • Wkręty – obuwie to posiada zamontowane do podeszwy metalowe lub aluminiowe korki. Wyróżniają się dobrą przyczepnością do podłoża, nawet podczas gry w deszczu. Tego typu buty mogą wyrządzić znaczące szkody w kontakcie z nogą przeciwnika
  • Lanki – jedne z najbardziej popularnych butów do gry w piłkę nożną. Posiadają na spodzie korki wyprodukowane z tworzywa sztucznego.
  • Turfy – buty, które posiadają zazwyczaj gumowe korki na podeszwie. Sprawdzają się podczas gry na sztucznej nawierzchni i na śniegu

Na co zwrócić uwagę kupując obuwie piłkarskie?

Kupując buty do piłki nożnej przede wszystkim zwróć uwagę na przeznaczenie danego modelu. Zastanów się gdzie będziesz zazwyczaj grał oraz dopasuj rodzaj obuwia do miejsca gry. Pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru i upewnij się, czy dane buty zapewnią Ci prawidłową stabilizację stóp. Oczywiście wybierz także produkt, który będzie podobał Ci się wizualnie.

buty do piłki nożnej

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!