Czapka – idealny pomysł na prezent

0
(0)

Czapka idealny prezent na zimę!

Wielu osobom czapka kojarzy się z czymś zupełnie użytkowym, jak skarpetki (które też zyskują w ostatnim czasie więcej funkcji, stając się coraz popularniejszą metodą na wyrażenie siebie i swojego gustu w kwestii odzieży – ale to już odrobine inna historia) stąd nie jest pierwszym, najoczywistszym pomysłem na prezent.

Nie znaczy to jednak, że przykładowo czapka z pomponem na upominek się nie nadaje i zdyskredytuje nas natychmiastowo jako osobę, która na prezent najzwyczajniej nie miała pomysłu. Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do tematu – jeśli kupimy pierwszą lepszą czapkę, która wpadnie nam w rękę (najlepiej prostą, czarną, żebyśmy nie musieli się wysilać w kwestiach estetycznych) oczywiście będziemy wyglądać na leniuchów i nie sprawimy drugiej osobie zbyt dużej przyjemności.

czapka ziomowa

To będzie czysto użytkowy prezent, jak czteropak bokserek o najbardziej generycznym stylu z możliwych. Jeśli jednak przyłożymy się do wyboru męskiej czapki (w przypadku modeli dla kobiet zwyczajnych, pozbawionych inwencji modeli troszkę brak, więc tak czy siak musimy wykazać się kreatywnością) i podejdziemy do tematu z taką dbałością, jak do wyboru jakiegokolwiek innego upominku, efekt może być zaskakująco pozytywny.

Czym kierować się wybierając czapkę?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się, czy osoba, której zamierzamy wręczyć upominek w ogóle lubi nosić czapki. Jeśli nie, to chyba oczywistą decyzją powinna być rezygnacja z tego pomysłu. No, a jeśli dojdziemy do wniosku, że nasz cel wykorzysta otrzymany od nas prezent, trzeba przyjrzeć się koniecznie stylowi, z którym się identyfikuje.

Być może osoba, której zamierzamy kupić prezent lubi nosić czapki z daszkiem – a jeśli tak, to jakie? Czy kojarzące się ze sportem, czy pozbawione ozdobników? Być może jest fanem jakiejś marki lub franczyzy? W takim wypadku bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie nakrycia głowy nawiązującym do jego zainteresowań (to dotyczy zresztą również innych czapek, wełnianych, bawełnianych czy kaszmirowych). Jeśli nasza wyjątkowa osoba ceni sobie elegancję, może kupić jej kapelusz, kaszkiet lub berecik? Może – jeśli cel naszego podarunku należy do reprezentantek płci pięknej – przyjrzeć się wielu egzemplarzom damskich czapek i wybrać ten, który najlepiej pasuje do stylu w jakim ubiera się dama, którą pragniemy obdarować?

Inaczej mówiąc, zdecydowanie najważniejszym i właściwie jedynym aspektem, który ma znaczenie (oprócz naszego budżetu naturalnie) podczas wyboru czapki jest osobowość mężczyzny lub kobiety, która ma stać się celem podarunku. Trzeba podejść do problemu z głową – przyjrzeć się uważnie stylowi, zainteresowaniom, sympatiom tej drugiej osoby i wybrać prezent tak, by jak najlepiej na nie odpowiadał. Dopiero wtedy, gdy przyłożymy się do podjęcia decyzji, włożymy w nią nieco wysiłku i oprzemy się o tym, co wiemy o drugiej osobie, nasza czapka z pomponem przestanie być zwykłym, nieciekawym użytkowym podarkiem, a stanie się czymś pełnym serca.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!