Czapki, sprawdzamy materiały z jakich są zrobione!

0
(0)

Materiał wykonania ma znaczenie

Czapki męskie przestały spełniać formę jedynie użytkową chyba jakoś w latach osiemdziesiątych, może dziewięćdziesiątych – z pewnością dałoby radę się nad tym spierać. Kilka dekad wcześniej amerykański kult baseballu sprawił, ze popularne egzemplarze z daszkiem stały się elementem mody, a nie jedynie wygodna osłoną przed słońcem.

Potem to samo stało się z czapkami zimowymi, mającymi w zamierzeniu chronić przed zimnem, które stały się jednak elementem popkultury i zaczęły kojarzyć się z różnymi grupami społecznymi, od skejtów do gangsterów, by ostatecznie przeniknąć do naszej modowej codzienności.

czapka hand made

Niezależnie, czy zamierzamy nosić zimowe męskie czapki zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, czy nawet wtedy, gdy na dworze będzie ciepło, po to by dopełnić w jakiś interesujący sposób kompozycję naszego stroju, warto przyjrzeć się materiałom z których tego typu nakrycia głowy bywają wykonane. To z czego zrobiono męską czapkę, może okazać się niezwykle ważne podczas codziennego korzystania z tego elementu garderoby.

Wełna

Cóż, ten materiał ma wiele znaczących zalet, ale w przypadku męskich czapek posiada też bardzo dużą wadę – niezbyt dobrze oddycha. Jeśli założymy wełniane nakrycie głowy jako element mody, gdy na dworze nie jest wcale zimno, bardzo szybko zaczniemy się zwyczajnie gotować. Jeśli jednak zdecydujemy się wybrać zimową czapkę z wełny, gdy na dworze panować będzie mróz, czeka nas bardzo przyjemne doświadczenie.

Materiał podarowany nam przez owce grzeje wprost doskonale, już przy samym dotyku wywołując przyjemne ciepło pod opuszkami palców. Niegdyś kojarzyło się go z nieprzyjemnym swędzeniem, dziś tego typu ubiór nie gryzie, gdyż jego wykonanie odznacza się znacznie wyższą jakością. Do tego męskie czapki z wełny świetnie wyglądają, zwłaszcza w połączeniu z ciepłymi kurtkami i dodatkami, takimi jak szaliki i rękawiczki.

Kaszmir

Najlepszy jakościowo rodzaj wełny. Niegdyś kojarzony z luksusem i bogactwem, dziś męskie czapki zimowe wykonane z kaszmiru są tylko trochę droższe od tych bardziej tradycyjnych. Ten materiał wygląda lepiej, jest przyjemniejszy w dotyku i spokojnie można założyć, że każdą zaletę wełny zaprowadzi do absolutnego mistrzostwa. Z drugiej strony, to wciąż wełna, tylko lepsza i droższa. Czy warto zdecydować się na ten wydatek? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć samodzielnie.

Bawełna

Jest to materiał chłodny w dotyku i niezbyt dobrze chroniący przed zimnem, więc jako podstawa pod zimowe czapki sprawdza się raczej przeciętnie. Dzięki temu jednak doskonale nadaje się dla osób, które noszą męskie czapki wyłącznie ze względów estetycznych, nie praktycznych. W bawełnianym nakryciu głowy zdecydowanie nie powinniśmy poczuć się ugotowani. Możemy za to zepsuć sobie fryzurę – bawełna jest dość lekka, więc słabo zaprojektowane męskie czapki potrafią oblegać i spłaszczać głowę, mocno przyciskając włosy. Jeśli jednak dobrze poszukamy, powinniśmy łatwo znaleźć znacznie lepsze egzemplarze, które nie sprawiają takich problemów.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!