Dzianina — jak o nią dbać?

0
(0)

Dzianina to wyrób włókienniczy, który powszechnie wykorzystywany jest w przemyśle odzieżowym. Powstaje ona na skutek tworzenia rządków lub kolumienek wzajemnie połączonych oczek. Materiał ten charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz rozciągliwością i dostępny jest w wielu rodzajach. Chcesz dowiedzieć się, jak dbać o ubrania z dzianiny i gdzie je przechowywać, by zachowały swoją formę na długo? Sprawdź nasze wskazówki!

Jak dbać o ubrania z dzianiny?

dzianina

Ubrania z dzianiny najlepiej prać ręcznie lub w pralce automatycznej nastawionej na specjalny program. Optymalna temperatura wody do prania czy płukania wynosi 27-30 stopni Celsjusza. W przypadku prania ręcznego warto pamiętać o tym, by nie wyciskać ubrań, a jedynie lekko ścisnąć je rękami, by usunąć nadmiar wody. Dzianina powinna być suszona na płaskiej powierzchni. Można rozłożyć ją na ręczniku lub folii na podłodze. Materiał ten zwykle nie wymaga prasowania. Jeśli jednak potrzebujesz przeprasować jakieś ubranie, powinieneś to robić od wewnątrz przez gazę i niezbyt gorącym żelazkiem.

Gdzie przechowywać takie ubrania?

Dzianina nie powinna być wieszana na wieszakach, gdyż może rozciągać się na ramionach i stracić swój pierwotny kształt. Ubrania wykonane z tego materiału najlepiej układać na półkach w szafie, jeśli jednak nie masz takiej możliwości, możesz użyć specjalnych wieszaków z zaokrąglonymi, szerokimi krawędziami. Ubrania dzianinowe bardzo często są atakowane przez mole, dlatego warto zawiesić w szafie specjalne preparaty, które mają za zadanie je odstraszać, takie jak saszetki zapachowe czy pastylki. Dzięki przestrzeganiu tych zasad Twoje ubrania długo będą wyglądały jak nowe!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!