Eleganckie suknie wieczorowe – na jakie okazje?

0
(0)

Każdej eleganckiej kobiecie przydadzą się przynajmniej dwie eleganckie suknie wieczorowe – krótsza, nadająca się założenia na niemal każdą okazję i doskonale podkreślająca zalety figury właścicielki, oraz wybrana z myślą o bardziej restrykcyjnym dress code sukienka wieczorowa maxi, sięgającą do samej ziemi. Nie jest to oczywiście wymóg, ale jeśli chcemy być przygotowane na każdą okazję, taki zapas może uratować nam życie (a przynajmniej twarz).

Po jakie eleganckie suknie sięgać?

Zależnie od okazji i zaleceń osoby zapraszającej nas na przyjęcie możemy zdecydować się jedną z nich. Krótsza sukienka wieczorowa, zwana koktajlową, jest znacznie lżejsza i mniej ograniczająca ruchy. Często stawia na świeżość zamiast ścisłej elegancji, nie boi się różnego rodzaju dodatkowych ozdób, falbanek, błyszczących aplikacji i dodatków.

Eleganckie suknie wizytowe na lato

W większości przypadków nie ma ramiączek i sięga mniej więcej do kolana. Zwykle ma raczej niewielki dekolt, również przesadny seksapil ograniczając na rzecz energicznej świeżości, choć są oczywiście wyjątki od tej reguły. Istnieje też wiele sukienek wieczorowych łączących wszystkie te cechy.

Długie suknie wieczorowe w eleganckim wydaniu są znacznie bardziej formalne. Stawiają na większą elegancję, są w większości cięższe i bardziej przyciągają wzrok, równocześnie sycąc go zwykle dość mocnymi barwami lub ciekawym krojem, który może być bardzo różny – poprzez ołówkowe kreacje, po projekty w kształcie tuby lub litery “A”. Sięgają zwykle do ziemi – nazywa się je sukniami wieczorowymi maxi. Raczej ogranicza się przy nich dodatki, gdyż same są na tyle wyraziste, że zainstalowane na niej aplikacje łatwo mogłyby doprowadzić do przesytu, strącając całą kreację w odmęty kiczu i czyniąc ją zwyczajnie nieprzyjemną dla oka.

Pozostają jeszcze kreacje balowe, które mają bardziej lekką, energiczną strukturę (mają przecież nie ograniczać ruchów w tańcu) i stawiają na połączenie elegancji (zwykle nawet z odrobiną przepychu, który pasuje do sytuacji) z energią. Te suknie eleganckie wieczorowe zazwyczaj nie mają ramiączek i praktycznie zawsze są rozkloszowane, żeby nie krępować ruchów kobiety.

Dodatki do eleganckich sukni wizytowych

Należy koniecznie pamiętać, że suknie wieczorowe same w sobie raczej stanowią ozdobę i dodatkowe elementy mogą łatwo przesycić całą kreację. Należy więc zachować ostrożność dobierając dodatki – niech dopełniają suknię wieczorową, a nie walczą z nią o uwagę podziwiających nas osób. Podstawą są oczywiście buty, które powinny podkreślać figurę. Doskonałym rozwiązaniem będą więc obcasy lub koturny. Buty o płaskiej podeszwie należy dobierać bardzo, bardzo ostrożnie, ponieważ mogą bardzo łatwo odebrać lekkość kreacji i zamienić ją w niekształtną bryłę.

Eleganckie suknie wieczorowe bardzo dobrze współgrają również z torebkami, ale tutaj też liczy się umiar. Najlepsze będą drobne kopertówki, które zajmują mało miejsca, zachowują sto procent niezbędnej elegancji, mieszcząc w sobie przy tym wszystkie niezbędne przedmioty.

A jeśli szukasz czegoś na co dzień, sprawdź, jakie sukienki casualowe wybrać do swoich stylizacji.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!