Fandomy a moda — jak wzajemnie się kształtują?

0
(0)

Moda ma głównie funkcję użytkową, ale nie tylko. Dzięki niej każdy z nas może wyrażać siebie i swój indywidualny styl oraz osobowość. Jest ona obecna we wszystkich kulturach, a jej charakter nieustannie zmienia się z upływem czasu. Mają na nią wpływ różne wydarzenia czy osoby. A jak wzajemnie kształtują się fandomy a moda? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to zapraszamy do przeczytania wpisu!

Czym są fandomy?

fandomy a moda - jak na siebie oddziałują

Fandomy to określenie używane do scharakteryzowania pewnej społeczności fanów. Najczęściej używa się go w odniesieniu do grup miłośników fantastyki, mangi, anime czy gier fabularnych RPG. Coraz częściej z tym określeniem możemy spotkać się także w odniesieniu do grup fanów popularnych aktorów, piosenkarzy, youtuberów czy kreskówek i seriali. Grupy te mają duży wpływ na kształtowanie się pewnych zachowań, czy wydarzeń. Silną zależność mają również fandomy a moda, przyczyniając się do powstawania nowych trendów i kolekcji ubrań.

Fandomy a moda — gadżety dla fanów seriali i nie tylko

Tak jak już wspomnieliśmy, fandomy a moda bardzo silnie na siebie oddziałują. Grupy określonych seriali, piosenkarzy czy gier wpływają na kształtowanie się mody, sprawiając, że na sklepowych półkach coraz częściej możemy znaleźć gadżety nawiązujące właśnie do tych seriali czy znanych osób. Osoby należące do konkretnych grup, z łatwością mogą znaleźć dodatki z wizerunkiem idola czy ulubioną sceną z filmu. Przykładem mogą być m.in. gadżety nawiązujące do takich seriali jak: Przyjaciele, La Casa de Papel czy Stranger Things.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!