Idealny T-shirt – sprawdź co powinien mieć!

0
(0)

Zwróć uwagę na dekolt t-shirta

T-shirt to jeden z najbardziej podstawowych elementów męskiej garderoby. Pełni tak wiele funkcji, że spokojnie można określić go również najbardziej uniwersalnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by traktować go wyłącznie jako sportowy ciuch, który nie ogranicza ruchów i całkiem nieźle wchłania pot.

Można jednak uczynić go również fundamentem codziennego ubioru, nosząc zarówno do dresów, jak i jeansów; włożyć pod koszulę, marynarkę czy bluzę. Na tym nie kończą się zastosowania tego kawałka bawełny.Męska koszulka, niczym klasyczna mała czarna w przypadku kobiet, dostosuje się do niemal każdej sytuacji, również bardziej formalnej. Nie zastąpi garnituru, ale rozsądnie dobrana może stanowić uzupełnienie stroju o nieco bardziej eleganckiej naturze. No właśnie, ale jak wybrać t-shirt, który będzie wyglądał odpowiednio w różnych okolicznościach?

Bardzo ważnym elementem jest dekolt. Pod tym względem istnieje na rynku wręcz przytłaczające zróżnicowanie, ale zdecydowana większość rozwiązań jest albo niezbyt modna, albo nieco przestarzała, albo zwyczajnie niepraktyczna. Choć wielu osobom podobają się męskie koszulki polo, z charakterystycznym kołnierzykiem, nie mają one zbyt wielu zastosowań i sprawdzają się odpowiednio tylko w nielicznych kompozycjach stroju.

Na nikim nie robią też już wrażenia popularne niegdyś t-shirty z głębokim dekoltem, na przykład w serek, odsłaniającym przy okazji kępkę włosów na klatce piersiowej, a jeszcze gorzej prezentują się luźne męskie koszulki wyłaniające na światło dzienne jeszcze więcej skóry, na przykład aż do sutków. Do nich brakuje już tylko złotego łańcucha, by kojarzyć się rosyjskim gangsterem z czasów transformacji ustrojowej.

Idealny, nowoczesny t-shirt ma lekko zaokrąglony dekolt, kończący się wraz z szyją, nie odsłaniający zbyt wiele z żadnej strony (co tyczy się również ramion). Zbytnia ekstrawagancja w tym aspekcie w zdecydowanej większości wypadków wypada raczej śmiesznie, zdecydowanie lepiej postawić na skromność i stonowaną, uniwersalną estetykę.

koszulka t-shirt

Materiał i nadruk też mają znaczenie

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonana została nasza idealna męska koszulka, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest bawełna – im lepszej jakości, tym lepiej. Wszelkie inne wynalazki, śliskie, elastyczne, czy opinające ciało nie są zbyt dobrym pomysłem i większości osób kojarzą się z czasami słusznie minionymi. Największym plusem, jakim może pochwalić się bawełniany t-shirt jest jednak nie jego estetyka, a wygoda. Nie ogranicza on ruchów, rozciąga się akurat tyle, ile trzeba, a jego materiał doskonale oddycha i wspaniale wchłania pot.

Jeśli zaś chodzi o kolor i nadruk, jeśli nasza męska koszulka ma być tworem uniwersalnym, jej wygląd też powinien takim być. Najlepiej postawić więc na stonowane, klasyczne kolory i brak jakichkolwiek obrazków, czy napisów. Te świetnie prezentują się w bardziej luźnych stylizacjach, ale odpadają w przedbiegach, jeśli nasz strój ma pełnić bardziej formalną rolę.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!