Jak ubrać zmarłego na pogrzeb?

0
(0)

jak ubrać zmarłego

Pewnym problemem dla osób zajmujących się samodzielnie zorganizowaniem pochówku bliskiej osoby trafia na pewien problem. Nie wiadomo, jak ubrać zmarłego do pogrzebu. Z jednej strony powinien być to ubiór jak najbardziej elegancki. Jednocześnie trafi do ziemi razem z doczesnymi szczątkami, gdzie po prostu się rozłoży. Zmarły powinien zostać ubrany w odzież, która nie przysporzy problemów pracownikom zakładu pogrzebowego. Żadna rodzina nie chciałaby, aby ich bliski był po śmierci targany, wyginany po to by założyć mu np. zbyt wąski garnitur.

W co ubrać zmarłego?

Wychodząc na przeciw tym niedogodnościom, wiele zakładów pogrzebowych sprzedaje odzież, którą można kogoś pochować czy poddać kremacji. Co ciekawe, niekoniecznie muszą to być ciemne barwy. Garnitury, garsonki, kostiumy przeznaczone tylko dla zmarłych szyte są zwykle o luźnym kroju, często na gumce w spodniach czy spódnicy. Dzięki temu łatwiej jest ubrać zmarłego. Bardzo często też rozmiarówka jest nieco zawyżona by wygodniej było ubrać ciało. Obuwie także ma wielkie znaczenie. Po śmierci może pojawić się opuchlizna, dlatego odpowiednie buty powinny być miękkie, szerokie i nieco większe niż te, które za życia nosiła nasza bliska osoba.

Jak i gdzie znaleźć strój na pogrzeb?

Często jest jednak tak, że decydujemy się na wybór stroju charakterystycznego dla zmarłej osoby. Szczególnie w przypadku starszych ludzi zdarza się, że oni sami wcześniej wybierają to, w czym chcą być złożeni do grobu. Kierują się tu jednak względami estetycznymi, nie myśląc o kwestiach praktycznych. Nierzadko przysporzy to problemów pracownikom, którzy się będą zastanawiali, jak ubrać zmarłego w jego ulubione ubrania.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!