Jak wybrać odpowiednią sukienkę na wesele?

0
(0)

Jaka sukienka na wesele sprawdzi się najlepiej?

Wybór sukienki na wesele nie należy do łatwych – za każdym razem, gdy zaczyna się ślubny sezon (czyli przełom wiosny i lata – wtedy najwięcej osób decyduje się na zorganizowanie tego niezwykłego wydarzenia) miliony kobiet stają przed tym potężnym dylematem. Jak wybrać sukienkę na wesele, by z jednej strony wyglądać absolutnie olśniewająco, a z drugiej nie przyćmić panny młodej? By zaprezentować się nowocześnie, ale nie zepsuć tradycji?

Jaka suknia na wesele?

Sporo zależy tu od pary młodej. Wiele dawnych zasad dotyczących zasad ubioru na tę uroczystość odrobinę się zdezaktualizowała, nawet w kwestii wieczorowych sukien ślubnych, które od ponad stu lat (tak – ten zwyczaj jest znacznie młodszy, niż wiele osób sądzi; do końca dziewiętnastego wieku biel na ślubie kojarzona była raczej z ekstrawagancją) stały się absolutnym standardem na niemal całym świecie.

Jak dobrać sukienkę na wesele?

Jeśli nie znamy więc szczęśliwców zbyt dobrze, warto upewnić się co do ich wizji sukienki na wesele. Na przykład czerń przez lata była na takich uroczystościach praktycznie nieobecna z powodu nadanego jej statusu koloru żałoby – jeśli więc zdecydujemy się na założenie czarnej sukni, możemy zaliczyć delikatną wpadkę w przesądnym towarzystwie.

Biel uważamy raczej za nieuprzejmą, nawet w sytuacji, gdy panna młoda zdecyduje się na inny kolor sukni. Oczywiście najlepszym wyjściem jest zapytanie o tę kwestię wyboru sukienki na wesele samą zainteresowaną. Jeśli jednak nie mamy okazji, pamiętajmy, że biała sukienka na wesele kojarzy się raczej jednoznacznie i podczas tej uroczystości wyraźnie zwraca uwagę, a akurat w tym szczególnym dniu nie powinno się odsuwać zainteresowania od osoby, dla której może on być najważniejszym w życiu.

Najmodniejsze propozycje kreacji weselnych

Aktualne cały rynek odzieżowy przeżywa niezwykle silne zauroczenie stylistyką retro i ma to też swoje odzwierciedlenie w tym, jakie sukienki na wesele są popularne w tym sezonie – szczególnym zainteresowaniem cieszą się kreacje zainspirowane stylem lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ich największą zaletą, oprócz interesującej estetyki, jest zdrowe szaleństwo w projektach. Ostatecznie były to czasy kontrkultury, która działała na całego i miała ogromny wpływ na modę.

Niezwykle interesujące wydają się eleganckie suknie wieczorowe o nieoczywistej geometrii – popularnością cieszą się asymetryczne kreacje, kojarzące się z artystyczną bohemą epoki pop-artu. To bardzo oryginalne rozwiązanie, zwłaszcza dziś, gdy wciąż mimo wszystko największą popularność zyskują tradycyjne suknie balowe o silnych, wyrazistych barwach lub stonowane, eleganckie sukienki o bardziej nowoczesnym kroju.

Retro sukienka na wesele z pewnością wzbudzi zainteresowanie swoją oryginalnością i ciekawą estetyką, a przy tym będzie zwyczajnie ładna. Ogromna część z nich jest wzorzysta, więc daje większe dole do popisu podczas wyboru stylu niż zwyczajne zdecydowanie się na któryś z kilku kolorów. Pamiętajmy jednak, że sukienka na wesele powinna być również wygodna – zamierzamy przecież potańczyć, prawda?

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!