Jak zrobić piniatę – poradnik krok po kroku

0
(0)

Chcesz sprawić swojemu dziecku przyjemność i wymyślić dla niego coś naprawdę wyjątkowego? Sprawdź jak zrobić piniatę i zaskocz go podczas imprezy urodzinowej czy dnia dziecka!

Na czym polega zabawa zwana piniatą?

Piniata to ludowy zwyczaj obchodzony głównie w krajach latynoskich, osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Jest on tak naprawdę rodzajem zabawy, która polega na uderzaniu kijem w przygotowaną wcześniej kulę (bądź inny kształt), wypełnioną słodyczami i niewielkich rozmiarów zabawkami. Po strąceniu i przebiciu “piniaty”, uczestnicy zabawy starają się zebrać jak największą ilość fantów. W piniatę bawią się najczęściej dzieci, głównie z krajów Ameryki Łacińskiej, jednak staje się ona coraz popularna także w innych częściach świata, również w Polsce. Mimo, iż jest to zabawa skierowana głównie do dzieci, z powodzeniem mogą bawić się w ten sposób także dorośli. Jak zrobić piniatę? Sprawdź poniżej!

jak zrobić piniatę

Jak zrobić piniatę – krok po kroku

Chcesz dowiedzieć się jak zrobić piniatę? Nic prostszego! Nadmuchany i związany balon oklejamy za pomocą porwanej gazety i kleju stworzonego z mąki oraz wody. Warto wykonać przynajmniej kilka warstw, aby nasza piniata była dość trwała. Po wstępnym jej przygotowaniu, odstawiamy oklejony balon na około 24 godziny, aby dobrze wysechł. Po tym czasie przebijamy i usuwamy ze środka balon. Utworzony kształt z gazet malujemy farbami i ozdabiamy wybranymi dekoracjami, np. cekinami, brokatem czy koralikami. Świetnie prezentują się szczególnie powiewające na wietrze kawałki kolorowej bibuły. Do środka gotowej piniaty wkładamy słodycze, a także wybrane zabawki (powinny być niewielkich rozmiarów). Kiedy ją napełnimy, przeciągamy sznurek i zabezpieczamy zawartość. Piniata jest gotowa do powieszenia np. na drzewie.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!