Modne nakrycia głowy w sezonie jesień – zima

0
(0)

Moda szybko się zmienia

Właściwie nawet bardzo szybko. Teoretycznie co sezon, w praktyce różne wydarzenia ze świata, nagłe trendy, które przychodzą i odchodzą z niewiarygodną prędkością, wpływają na źródła zainteresowania całego świata. Czapki męskie nie są tutaj wyjątkiem – one również nieustannie ewoluują, starając się sprostać oczekiwaniom i zainteresowaniem nabywcy, a nawet kreować je. Ostatecznie w żadnym biznesie stagnacja jest jedną z najgorszych możliwych rzeczy – nie można przetrwać na rynku nie oferując konsumentowi nowych, ciekawych produktów lub przynajmniej nie próbując w jakiś sposób utrzymać jego uwagi.

czapka z daszkiem puma

W tej chwili popularne czapki zimowe odpowiadają na dwa wyraźne trendy w światowej modzie, dotyczące właściwie wszystkich elementów odzieży. Pierwszym z nich jest wyraźna zmiana modelu męskości – jeszcze kilkanaście lat temu jedyne czapki męskie, które nie zostałyby uznane za zniewieściałe to te kojarzone z wojskiem, później, wraz z rozwojem kultury hip-hopowej doszły do tego proste wełniane nakrycia głowy, niekoniecznie noszone zimą.

Dziś brzydsza płeć nie ma większego problemu z wyrazistymi kolorami, nawet bardzo jaskrawymi, pomponami, czy wzorami kojarzonymi z dziećmi. Również silne zainteresowanie popkulturą przestało być niszą, więc śmieszne czapki zimowe powiązane z komiksami lub popularnymi filmami nie należą do rzadkości.

Drugim wyraźnym trendem jest coraz większa moda na styl retro i delikatną elegancję, kłócącą się wyraźnie z kreowaną kilka dekad temu modą na “macho”. Męskie czapki nie uciekają od tego kierunku, więc coraz popularniejsze są kapelusze i kaszkiety. Zwłaszcza te drugie, dziś spotykane całkiem często, jeszcze niedawno uważało się za praktycznie wymarłe.

Najpopularniejsze typy czapek

Oczywiście wciąż zdecydowanie najpopularniejsze męskie czapki zimowe to zwyczajne wełniane lub bawełniane nakrycia głowy, często w towarzystwie pompona. Kiedyś zdecydowanie popularniejsze były modele dość ściśle opinające głowę, dziś ogromna ilość mężczyzn nie czuje żadnych przeszkód, by zdecydować się czapki zimowe o znacznie bardziej spiczastym, wyższym kroju, nieraz ukoronowanym wyrazistym, okazałym pomponem.

Kolory przestały za to oscylować w okolicach przeróżnych odcieni czerni, szarości i niezwykle ciemnych barw podstawowych, ale sięgają po bardziej pomysłowe, jaskrawe barwy oraz motywy kojarzone z kulturą popularną. Wiele młodych osób lubi wyrażać siebie przez śmieszne zimowe czapki i pokazywać za ich pomocą własne zainteresowania – nikogo nie dziwią więc egzemplarze z logami filmów, zamiast marek.

Drugim popularnym typem męskich czapek zimowych są wspomniane wyżej egzemplarze nawiązujące swoja stylistyką do czasów minionych. Retro kapelusze przestały być kiczowate już jakiś czas temu i dziś nikt nie uważa osobę, która założy kapelusz o kroju pasującym do płaszcza, za zniewieściałą. W Polsce szczególnie widać rosnąca popularność kaszkietów, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale też bardzo mocno kojarzą się naszą kulturą – w oczach wielu wypalił się już obraz chociażby klasycznego Warszawiaka w kaszkiecie oraz kamizelce.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!