Okulary sportowe damskie – wybór odpowiedniego modelu

0
(0)

Większość kobiet ma wśród swoich akcesoriów co najmniej jedną parę okularów – czy to takich do czytania, czy chroniących przed słońcem. Często zwracają uwagę na kolor oprawek, szkieł, odpowiedni kształt. To ważne, by był on dopasowany do kształtu twarzy, barwy cery i stylu, w którym dana osoba się ubiera. To wszystko wydaje się oczywiste, jednak jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze okularów sportowych damskich? W tym przypadku w grę wchodzą dodatkowe parametry, nad którymi warto się pochylić. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy okazji takiego zakupu, tak by być z niego zadowolonym!

Szeroki wybór okularów sportowych damskich

Na rynku jest dostępnych naprawdę wiele różnych modeli tego typu okularów. Można je znaleźć w niemalże każdym sklepie sportowym, u optyka, w internecie, a także u profesjonalnych dystrybutorów. Marka Brandex ma w swojej ofercie okulary sportowe damskie w wielu odsłonach. By wiedzieć, jak dokonać dobrego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • dopasowanie do twarzy,
  • wielkość szkieł,
  • filtr UV,
  • sport, jaki uprawiasz.

Jeśli chodzi o dopasowanie okularów sportowych w damskim wydaniu, powinno się przywiązywać wagę przede wszystkim do tego, by przylegały one do twarzy. Przy intensywnym wysiłku, takim jak bieganie, jazda konna, narciarstwo, jazda na rowerze itp. okulary mogą łatwo się zsuwać, co negatywnie wpłynęłoby na komfort wykonywania czynności. Wielkość szkieł powinna być raczej duża, by mogły one zapewnić odpowiednią ochronę, tak samo jak filtr UV i polaryzacja, czyli elementy minimalizujące uszkodzenie wzroku.

Różne typy okularów

Okulary sportowe dla kobiet można podzielić na kilka rodzajów chociażby ze względu na uprawiane sporty. Są modele przeznaczone typowo do jazdy na nartach, do biegania, na motocykl, na rolki czy artykuły dedykowane kolarzom.
Można także rozdzielić je ze względu na rodzaj soczewek. Marka Brandex oferuje między innymi okulary z żółtymi soczewkami, brązowymi, zielonymi czy powłoką lustrzaną. Ważne jest, by zaznaczyć, że wszystkie są polaryzowane i wyposażone w powłokę ANTI-FOG zapobiegającej parowaniu.

Jak wybrać okulary sportowe damskie?

Jakie okulary sportowe wybrać dla siebie?

Decyzja należy do Ciebie! Na podstawie tego, co napisaliśmy wyżej, na pewno będzie łatwiej wybrać Ci okulary sportowe damskie najlepsze dla Ciebie. Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, nie zapomnij o jak najlepszym dopasowaniu oprawek do twarzy. Przymierzając je, poruszaj głową w górę, w dół i na boki, tak by upewnić się, że nie zsuwają się one z nosa. Przetestuj też, który kolor soczewek będzie najbardziej przyjazny dla Twoich oczu. Nie zapomnij o tym, by upewnić się, czy model, na który masz ochotę się zdecydować, ma polaryzację i odpowiedni filtr. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaopatrzyła się w swoją sportową parę okularów!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!