Prostownice do włosów — jak wybrać?

0
(0)

Gładkie, lśniące i proste włosy niewątpliwie dodają elegancji i uroku każdej kobiecie. Niestety wiele kobiet, które marzą o takim efekcie, obdarzone są naturalnie kręconymi czy falowanymi włosami, które trudno wygładzić. Z pomocą przychodzą prostownice do włosów, dzięki którym w prosty i szybki sposób możemy uzyskać efekt jak z salonu fryzjerskiego. Zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia? Nie wiesz, na jakie parametry powinnaś zwrócić uwagę, by służyło Ci ono przez lata i odznaczało się wysoką skutecznością? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym podjęcie odpowiedniej decyzji będzie łatwiejsze!

Prostownice do włosów — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Prostownice do włosów

Wybierając prostownice do włosów, powinniśmy zwrócić uwagę na jej powłokę, a także wielkość płytek. W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów powłok, które odznaczają się różnymi właściwościami. Wśród nich możemy wymienić m.in. płytki: ceramiczne, z powłoką diamentową, z domieszką keratyny czy z dodatkiem turmalinów. Kolejną istotną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest regulacja temperatury. Dobre prostownice powinny oferować taką możliwość, aby móc dostosować temperaturę do rodzaju naszych włosów i zminimalizować ryzyko ich uszkodzeń. Ważny jest także odpowiedni wybór mocy prostownicy, od której zależy jak szybko urządzenie, będzie gotowe do pracy po włączeniu. Im większa moc, tym szybciej prostownica będzie się nagrzewać.

Jakie zabezpieczenia powinna posiadać dobra prostownica?

Kupując prostownice do włosów, trzeba zwrócić także uwagę na oferowane przez nią zabezpieczenia. Przydatną funkcją jest automatyczne wyłączanie się urządzenia po określonym czasie bezczynności. Innym, wartym uwagi zabezpieczeniem jest obrotowa końcówka kabla. Nie tylko umożliwia ona swobodniejszą pracę z urządzeniem, ale również zabezpiecza przed pęknięciem w tym miejscu izolacji po długim okresie użytkowania sprzętu.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!