Rogatywka wojsk obrony terytorialnej – elegancki element ubioru

5
(1)

Rogatywka wojsk obrony terytorialnej to jeden z podstawowych elementów ubioru żołnierzy należących do tej siły zbrojnej. Organizacja ta funkcjonuje zarówno w czasie bezpośredniego zagrożenia, jak i podczas pokoju. Co jeszcze warto wiedzieć na temat odzieży tej formacji? Przeczytacie o tym w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Rogatywka wojsk obrony terytorialnej – stylowa i funkcjonalna

Członkowie WOT zwani także Terytorialsami są wyposażeni w sprzęt zespołowy oraz indywidualny. Jeśli chodzi o umundurowanie to jest ono bardzo podobne do tego, jakie noszą wojska lądowe. Obowiązujące przepisy zakładają, że żołnierze wojska obrony terytorialnej powinni mieć:

  • mundur letni oraz polowy
  • odzież ochronną
  • ocieplającą bluzę
  • koszulo-bluzy z krótkim oraz długim rękawem
  • dres sportowy
  • koszulkę i spodenki w kolorze Khaki
  • pas żołnierski

Żołnierzom tym przysługują także nakrycia głowy. Spośród nich wymienić można beret w kolorze oliwkowym, czapkę zimową, kominiarkę w kolorze khaki. Dodatkiem jest wspomniana rogatywka wojsk obrony terytorialnej.

rogatywka wojsk obrony terytorialnej

Co jeszcze przysługuje żołnierzom WOT?

Oprócz wymienionych wyżej elementów odzieży, takich jak m.in. pas czy rogatywka wojsk obrony terytorialnej, żołnierzom tej formacji przysługują także: bielizna, skarpety i rękawice. Poza umundurowaniem mogą liczyć oni także na produkty takie jak: śpiwór, zasobnik piechoty górskiej, okulary ochronne i karimata. Część pododdziałów WOT dostaje także inne akcesoria, które uwzględniają specyfikę terenu na którym działają.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!