Skarpetki do spania – rozgrzej się!

0
(0)

Zmarznięte stopy to zmora każdego z nas. W szczególności późną jesienią i zimą. Jest jednak kilka domowych sposobów, by rozgrzać je w naturalny sposób. Co powiesz np. na spanie w skarpetkach? To doskonałe rozwiązanie, które powinno sprawdzić się w naprawdę wielu przypadkach!

Zimne stopy – czy istnieje na to remedium?

Bardzo zimne, wręcz lodowate stopy mogą być przesłanką do poważnych problemów zdrowotnych. Najczęściej towarzyszy uszkodzeniom układu krążenia. Żyły zwężają się, dochodzi do wychłodzenia krwi, a w konsekwencji czego – skurczów i drętwienia kończyn. Sprawdzić mogą się w takiej sytuacji ciepłe skarpety do spania, a w przypadku chronicznego wychłodzenie – wizyta u lekarza. Specjalista może opracować dla nas specjalną terapię, dzięki której nauczysz się, jak właściwie zabezpieczać dłonie i stopy. Dobrą praktyką w takim przypadku jest masaż lub spożywania określonych ziół. Zimne stopy mogą bowiem towarzyszyć nam również latem.

Wysokiej jakości skarpetki do spania

Skarpetki do spania – koniecznie z dodatkiem wełny

Wychłodzenie mogą powodować również skarpetki do spania ze zbyt ciasnym ściągaczem. Gumka może uciskać naczynia i ograniczyć krążenie krwi. Problemem może być również praca, w której nieustannie stoisz – barmana, kelnerki czy pielęgniarki. Zwykle jednak najlepszy remedium będzie para skarpetek do spania o nieco grubszym splocie. Koniecznie – z dodatkiem wełny. Materiał nie tylko zabezpiecza przed wychłodzeniem, ale również magazynuje ciepło i rozgrzewa byś nie musiał martwić się tym kłopotliwym problemem nocą. Zmarzluchy powinny szukać modelów bezuczuciowych by nie powodować nieprzyjemnych drętwień i dalszego wychłodzenia kończyn.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!