Beanie z wełny Merino – chroń głowę!

0
(0)

Wyprawiając się hen, w góry, potrzebował będziesz doskonałych dodatków zapewniających komfort i ciepło. Dobrym przykładem niezbędnika na szklaku jest miękka i delikatna czapka – beanie z wełny Merino.

Wełna Merino – jakie ma właściwości?

O wyjątkowych właściwościach tego materiału rozpisywano się od dawna. Jego doskonałą jakość znano co prawda od dawna, choć dopiero od niedawna chętniej wybierany do produkcji odzieży i akcesoriów. Owce rasy merino posiadają runo o niezwykle cienkiej strukturze, co jednak nie umniejsza jej właściwościom. Ze względu na zmieniające się, surowe warunki termiczne w Nowej Zelandii, struktura jest bardzo odporna na chłód i inne, niesprzyjające warunki klimatyczne. Beanie z wełny Merino chroni przed wyziębieniem; posiada również doskonałe właściwości antybakteryjne i uodporniające na występowanie zabrudzeń.

Wysokiej klasy beanie z wełny Merino.

Beanie z wełny Merino – czapka idealna na szlak!

Jak wykazały badania, runo tych przyjaznych zwierzaków jest nawet trzykrotnie cieńsze niż ludzki włos. Doskonale sprawdza się jako surowiec na szaliki, rękawiczki i miękkie, obszerne swetry. Również beanie z wełny Merino sprawdzi się doskonale jako akcesorium umożliwiające zachowanie ciepła głowy – tego istotnego ośrodka naszego ciała. Merynosy, choć rodowodem sięgające Dalekiego Wschodu, przedostały się do Portugalii. Później, drogą wodną – do Nowej Zelandii, gdzie rozwinęły się wyjątkowe właściwości ich runa. Mówi się nawet, że runo jest cienkie jak pajęcza sieć, więc beanie z wełny Merino będzie akumulowało ciepło.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!