Epilacja a depilacja – jakie są między nimi różnice?

0
(0)

Epilacja a depilacja to nie literówka. Okazuje się bowiem, że pomiędzy tymi pojęciami występują naprawdę istotne różnice. Jakie dokładnie oraz kiedy zdecydować się na konkretny zabieg?

Jedyna trwała metoda usuwania owłosienia

Zastanawiasz się, jak trwale pozbyć się nieestetycznego owłosienia? Okazuje się, że tutaj pojawia się pierwsza, istotna różnica pomiędzy tymi pojęciami. Epilacja to bowiem sposób na trwałe usunięcie włosków ze skóry, wraz z korzeniami. Natomiast w przypadku depilacji cebulki pozostają, przez co efekt zabiegu jest stosunkowo krótki. Epilacja a depilacja oraz różnice pomiędzy takimi zabiegami to przede wszystkim kwestia tego, jak często trzeba je wykonywać, aby móc obserwować podobne rezultaty.

Epilacja a depilacja

Komfort i bezpieczeństwo, czyli epilacja a depilacja

Główna różnica polega dodatkowo na tym, że zabieg epilacji pozostawia skórę gładką i w doskonałym stanie, podczas gdy depilacja zazwyczaj wiąże się z różnego rodzaju podrażnieniami. Wynika to z faktu, że ten pierwszy to najczęściej zabieg wykonywany przy użyciu bezpiecznego urządzenia laserowego, dzięki które pozwala na pełne usunięcie włoska, wraz z cebulką. Wszystko to odbywa się w naprawdę komfortowych warunkach.

Jak widać różnice pomiędzy tymi pojęciami są naprawdę znaczące i trzeba je rozważyć, decydując się na wybór konkretnej metody usuwania niechcianego owłosienia. Którą Ty wybierzesz?

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!