Grube skarpetki

5
(1)

Gdy mowa o grubych, wełnianych skarpetach, wśród naszych pierwszych skojarzeń pojawia się babcine rękodzieło. Za dawnych lat wielu z nas posiadało chociaż jedną taką parę wydziergany na drutach. Były one wybawieniem podczas przeziębienia, ale ze stylem niestety miały niewiele wspólnego. Na szczęście tego samego nie można powiedzieć o grubych skarpetkach oferowanych przez nasz sklep!

Czy warto kupić grube skarpetki?

Jeszcze nie tak dawno większość z nas samo istnienie skarpet traktowało jako mus, obowiązek, jednak nie przywiązywało do nich większej wagi. Od dłuższego czasu jednak poddajemy się trendom projektantów mody, którzy szukają w każdej użytkowanej przez nas rzeczy przyjemności i możliwości na wyrażenie swojej osoby. Nie ukrywajmy – skarpety są ku temu okazją wprost rewelacyjną. Są one bowiem dodatkiem niczym krawat i w ich ramach możemy popuścić wodzy fantazjom wciągając na łydkę ciekawe wzory, czy faktury. A jesienne, wełniane grube skarpetki męskie stały się dla wielu z nas synonimem pięknej jesieni.

grube skarpetki

O czym pamiętać robiąc zakupy?

Jak wybierać skarpety na jesień i zimę? Im grubsze – tym lepiej. Grube skarpetki zsuwają z łydki tworząc na naszej nodze rulonik bądź harmonijkę i w przypadku skarpet typowo jesiennych i zimowych jest to efekt absolutnie pożądany. Wybierając skarpetki pamiętaj jednak, że grubość skarpety rzutuje też na długość naszej stopy, czasami nawet jako jeden rozmiar w górę! Lepiej nie ubieraj więc takich skarpet do butów, które z bardzo cienkimi skarpetkami w nie włożonymi są idealnie dopasowane do naszej stopy. Próbowanie założenia buta na siłę takiego może z spowodować rozciągnięcie butów i tym samym zsuwanie się ich w okresie wiosennym, czy letnim kiedy to znowu będziemy w nie wkładać stopę z bardzo cienką skarpetką.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!