Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Okulary Arctica  s-240 d Wayfarer fioletowe.

0
(0)

Latem obowiązkowym dodatkiem są okulary przeciwsłoneczne. Moda oferuje okulary we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale oprócz tego, jak wyglądają, musimy pamiętać, że muszą chronić nasze oczy przed promieniami UV. Co należy najpierw sprawdzić przy wyborze okularów przeciwsłonecznych? Czy okulary Arctica  s-240 d Wayfarer fioletowe są odpowiednie?

Okulary na lato a dane techniczne

Połączenie mody i zdrowia – okulary Arctica  s-240 d Wayfarer fioletowe

Najważniejsze jest to, że posiadają znak homologacji CE. Ponadto muszą posiadać znak ISO EN 1836:1997 i chronić nas w 100% przed promieniowaniem ultrafioletowym. Kupujemy okulary w sprawdzonych, specjalistycznych sklepach, by mieć pewność, że oznaczenia na opakowaniu czy produkcie nie są fałszywe! Czy to prawda, że im ciemniejsza soczewka, tym bardziej chroni? Chociaż jest to powszechne przekonanie, nie jest prawdą. Okulary z lekko przyciemnianymi soczewkami, ciemnymi soczewkami, te z lekkim zabarwieniem –  wszystkie mogą chronić nasze oczy, jeśli mają filtr UV! Niezależnie od tego czy okulary są z ciemniejszym odcieniem soczewki czy nie.

Funkcjonalne okulary Arctica  s-240 d Wayfarer fioletowe

Okulary przeciwsłoneczne należy dobierać w zależności od tego, do jakiego rodzaju aktywności zamierzamy je wykorzystać. Jeśli wybierzemy na przykład okulary przeciwsłoneczne z ciemnymi soczewkami, mogą nie nadawać się do jazdy. Dlatego też okulary Arctica  s-240 d Wayfarer fioletowe można uznać za model uniwersalny, który wykorzystamy zarówno jako kierowcy pojazdów jak i do uprawiania sportów outdoorowych i w codziennym użytkowaniu. 

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!